Język/Sprache/Language

Blog techniczny

Blog techniczny - informacje o spawalnictwie, obróbce metali, cięciu laserowym i innych technologiach związanych z naszym zakładem

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami specjalistycznymi dotyczących stosowanych przez nas technologii i rozwiązań technicznych w naszym zakładzie produkcyjnym w Sońsku. W naszym blogu firmowym będziemy się starać poruszać wiele kwestii oraz problemów i rozwiązań które dotyczą szeroko pojetej branży obróbki metali. Postramy się Wam przybliżyć wiele procesów które u nas wykorzystujemy, oraz będziemy chcieli przybliżyć wam nasze rozwiązania.

 

Dział kształcenia spawaczy w naszej firmie

Dział kształcenia spawaczy w naszej firmie

Miło nam poinformować, że od 2 stycznia 2022 roku realizujemy autorski projekt kształcenia spawaczy, adresowany do wszystkich chętnych zdobycia kwalifikacji w tym zawodzie. W naszej firmie istnieje możliwość uzyskania uprawnień spawacza w zakresie spawania metodami MIG/MAG oraz TIG. Wkrótce uruchamiamy również program szkolenia operatorów robotów spawalniczych.

Spawanie TIG  w osłonie mieszanki Ar+H2

Spawanie TIG w osłonie mieszanki Ar+H2

Powszechne przekonanie o szkodliwym wpływie wodoru na stal oraz to, że jest on jedną z przyczyn bardzo niebezpiecznych pęknięć wodorowych w obszarze złączy spawanych powoduje obawę przed jego stosowaniem w osłonowych mieszankach gazowych.

Otwieramy nową galerię naszych wyrobów - mobilne stojaki do segregowania odpadów.

Otwieramy nową galerię naszych wyrobów - mobilne stojaki do segregowania odpadów.

Otwieramy nową galerię naszych wyrobów. Jako pierwsze prezentujemy mobilne stojaki do segregowania odpadów. Solidna stalowa konstrukcja do zastosowania w szpitalach, szkołach, zakładach przemysłowych ale także w domach prywatnych. Zapraszamy do obejrzenia.

Praktyki studenckie w naszej firmie

Praktyki studenckie w naszej firmie

Od kilkunastu lat w firmie Prod–Met studenci kierunków mechanicznych odbywają swoje praktyki zawodowe. Są to głównie studenci profili praktycznych Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Na wakacyjnych praktykach gościli u nas również studenci Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie oraz Politechniki Warszawskiej.

Skład mieszanki osłonowej a jakość połączeń spawanych metodą MAG

Skład mieszanki osłonowej a jakość połączeń spawanych metodą MAG

Łączenie elementów elektrodą topliwą od dawna jest jedną z najbardziej powszechnych metod spawalniczych. Na rynku produktów metalowych istnieje ogromne zapotrzebowanie na różnego rodzaju konstrukcje spawane. Są to wielkogabarytowe konstrukcje budowlane, dźwigary, dźwigi, ale również lekkie konstrukcje takie jak meble, elementy składowe urządzeń, artykuły gospodarstwa domowego, elementy ozdobne.